Facebook

Næste Klub-,Børne- og Ungdomstræning

Næste træning afholdes onsdag d. 25. april kl. 18.00.

Rold Nørreskov - mødested i ved søenKørsel arrangeres i denne Facebookgruppe

Bemærk at der også er Begynderinstruktion denne og næste onsdag. Alle er velkomne. Læs mere her

135163,9.297278/@57.1133086,9.2964

463,206m/data=!3m1!1e3

Har du også spist for meget?

Så er det slut med lidt for meget mad, lidt for mange serier og lidt for lidt motion - eller det må du selvfølgelig selv om - men nu er der masser af muligheder for at komme ud at løbe:
 
På onsdag er der klubtræning i Lundby. På søndag er der Nytårsløb fra klubhuset - og de efterfølgende 3 søndage - altså den 14., 21., og 28. er der familieorientering fra klubhuset. 2,5 eller 4 km. Og derudover har vi alle banerne med faste poster - så du kan løbe så langt du orker. Der er en rigtig god mulighed for at få trænet og for at vide evt. kommende medlemmer hvem vi er - så vi vil meget gerne have at du kommer forbi.
 
Dem 14., 21. og 28 kan du også løbe Trail i Bejsebakken 5 eller 10 km.
 
Og der er suppe bagefter og kolde øl i saunaen.
 
Trailløbene er gratis for klubbens medlemmer - og vi vil meget gerne have tilmeldinger.
 
Vi har naturligvis klubtræning alle onsdage - og programmet kan du se her
 
Endelig husk at reservere den 10. februar - for der skal vi til generalforsamling og klubfest. Generalforsamlingen byder på brunch og festen på buffet og fri bar - så endnu en god grund til at få trænet i januar.