Facebook

Næste Klub- og Ungdomstræning

Næste klub-, ungdoms- og børnetræning er onsdag d. 19. juni kl. 18.00 

Træningen er det årlige Midsommerløb. Det betyder bare at der er elektronisk tidtagning og ekstra forplejning - så Kombardo.

Se hjemmeside for opdateret og gældende træningsprogram.

Vi mødes klar til instruktion kl. 18. Vi mødes i Blokhus.

Kørsel arrangeres i denne  Facebookgruppe.

Børnetræningen er startet op og fortsætter indtil efterårsferien.

135163,9.297278/@57.1133086,9.2964

463,206m/data=!3m1!1e3

Kom og prøv en orienteringstræning! - 3. og 10. april

Er der en lille orienteringsløber gemt i maven på dig? Eller har du blot lyst til at snuse lidt til orienteringssporten, så giver Aalborg Orienteringsklub dig nu den perfekte mulighed for at komme i løbeskoene og ud at udforske skoven med et kort i hånden.
De første 2 onsdage i april, inviteres alle interesserede til at deltage i klubbens orienteringstræning. Træningen er for alle - dig som aldrig har prøvet orienteringsløb men godt gad prøve, dig som deltog i et af klubbens 4 gange "Prøv Orientering" i Hammer Bakker og blev nysgerrig, og dig som har en smule erfaring men aldrig rigtig er kommet igang. Der er baner for alle og klubbens medlemmer står klar til at tage godt imod alle nye ansigter.

Tilbuddet er gratis og efter træningen vil der være saft og boller.

Onsdag d. 3. april kl. 18.00 - Lundby Bakker. Mødested: Festpladsen

Onsdag d. 10. april kl. 18.00 - Poulstrup Sø. Mødested: Søen, Gultentorpvej, Svenstrup
Har du brug for kørsel koordineres dette i Facebook gruppen "Aalborg Orienteringsklub - Kørsel til træning"

OBS! Børnetræning starter først efter påske.