Vintercuppen 2022/2023

Vintercuppen er en serie på ialt 6 løb. Det foregår på samme tidspunkt som klubtræningen - altså onsdag kl. 17.30 og det er gratis for klubbens medlemmer. Dog er der tilmelding og startliste, så du får en individuel starttid. Der er mulighed for tidtagning med EMIT. Har du ikke selv en EMIT-brik kan du låne en af klubben. Der udarbejdes resultatliste og der vil være præmier til de samlede vindere.

Glemmer du at få dig tilmeldt, så er der sikkert et ekstra kort og en hul i startlisten, så mød bare op - men vil du være helt sikker, så tilmeld dig. Det er gratis.

Du kan læse mere om de enkelte vintercups og tilmelde dig her: https://aalborgok.nemtilmeld.dk/series/vintercup-20222023/

Har du spørgsmål, så kontakt: Søren Flytkjær på 

Email:Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Mobil: 28547628

 

 

Kommende træninger